شرکت‌ها و گروه‌های مختلفی وجود دارند که در زمینهٔ طراحی سایت در رفسنجان فعالیت می‌کنند اما هرچه تعداد این گروه‌ها که برخی در رفسنجان و برخی در خارج از رفسنجان تأسیس‌شده‌اند، بیشتر می‌شود به همان نسبت تعداد افراد ناراضی از خدمات وب افزایش می‌یابد.

کم نیستند افرادی که روزانه به گروه‌های مختلف فعال در زمینهٔ طراحی و توسعه وب در رفسنجان و یا خارج آن مراجعه می‌کنند و از کیفیت پایین طراحی قبلی خود شکایت دارند.

در این مقاله کوتاه قصد داریم ابتدا به مشکلات رایج مدیران سایت‌ها پرداخته و درنهایت راهکارهای آزموده شده‌ی پلاک وب را به شما معرفی کنیم.

طراحی سایت حرفه ای را به افراد حرفه ای بسپارید

طراحی سایت حرفه ای را به افراد حرفه ای بسپارید

با بررسی تجربیات گروه پلاک وب از سال ۱۳۹۰ تاکنون، دلایل نارضایتی افراد از سایت طراحی‌شده خود را در موارد زیر جستجو کرد:

برخی دلایل ایجاد نارضایتی پس از طراحی سایت

 

۱- عدم شناخت از کارکرد سایت و فضای مجازی

همیشه در ذهن داشته باشید که امکان دارد کسب‌وکار شما در این لحظه نیازی به راه‌اندازی سایت بسیار جامع نداشته باشد، برای افزایش رونق فعالیت‌ها در فضای مجازی راه‌های دیگری نیز وجود دارد.

برای مثال ممکن است شما با افزایش فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و یا صرفاً تبلیغات در سایت و ترغیب مخاطبین به تماس تلفنی بتوانید ارزش بیشتری برای کسب‌وکار خود به دست آورید!

بااین‌حال وجود سایت به شما به افزایش اعتبار شما در بین مخاطبین کمک بسیار زیادی می‌کند، فراموش نکنیم که فضای مجازی راهکاری برای زندگی و تجارت ساده‌تر و بهتر است.

پس در مرحله تحلیل نیازهای سایت از طراح سایت خود بخواهید به این نکته توجه داشته باشد.

 

۲- عدم تحلیل صحیح نیازها توسط طراح

طراح سایت باید قبل از شروع به کار طراحی و توسعه وب‌سایت شما، دید کلی در خصوص

 • هدف راه‌اندازی سایت،
 • آنچه درسایت واقعاً به آن نیاز دارید،
 • آنچه شمارا از اهدافتان دور می‌کند.
 • بهترین و به‌صرفه‌ترین روش راه‌اندازی سایت
 • رنگ‌سازمانی شما و رنگ اصلی وب‌سایت
 • و…
  حاصل کند و سپس فرآیند راه‌اندازی سایت را آغاز نماید، در غیر این صورت مدتی پس از راه‌اندازی وب‌سایت، شما با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد.

تلاش کنید در مرحله‌ی تحلیل، حداکثر هماهنگی را با طراح خود داشته باشید، اگر در این مرحله برخی موارد اساسی مانند رنگ اصلی، چیدمان و… را به عهده طراح خود بگذارید، احتمال آنکه در زمان تحویل پروژه با سایتی روبه‌رو شوید که منطبق با نیازها و سلیقه شما نیست، بسیار زیاد است.

 

۴- ناتوانی فنی طراح

برای درک بهتر این موضوع بهتر است ابتدا با چند لغت آشنا شویم:

طراح وب: به شخصی گفته می‌شود که توانایی طراحی قالب سایت و تمام آنچه کاربر به‌صورت مشهود با آن درگیر است را داشته باشد.

توسعه‌دهنده وب: شخصی است که توانایی تولید کدهای پس‌زمینه در جهت افزایش کارایی سایت را دار است و تفاوتی ندارد که سایت هدف یک سیستم مدیریت محتوا باشد یا از پایه برنامه‌نویسی شده باشد.

بهینه‌ساز موتورهای جستجو (SEO): شخصی است که توانایی ارائه مشاوره در خصوص روش تولید مطالب سایت و همین‌طور بهینه‌سازی سایت شما در جهت بهتر کردن رتبه‌ی سایت در نتایج موتورهای جستجو به‌خصوص موتور جستجوی گوگل را دارد.

پیاده ساز وب: پیاده ساز شخصی است که صرفاً با کمک ابزار موجود در فضای وب اقدام به نصب یک سیستم مدیریت محتوا همراه با چند افزونه و قالب می‌نماید.

هر ۴ مورد ذکرشده، تخصص‌های خاصی هستند و برای تسلط بر هرکدام نیاز به دانش و مهارت خاصی است، به‌طور عمومی اکثر افرادی که یک یا چند مورد از ۳ توانایی اول (طراحی وب، توسعه‌دهنده وب، SEO) را داشته باشند، به پیاده‌سازی وب نیز مسلط هستند.

هیچ‌گاه برای سنجش مقدار توانایی طراح خود به دستمزد دریافتی او و یا اصطلاحات خاص در گویش او توجه نکنید.

برای یافتن میزان تخصص افراد، ابتدا به سابقه کاری و سپس به سطح رفتار او توجه کنید، به‌طورکلی در تخصص افرادی که فعالیت‌های هیچ‌کس را به‌جز خود در زمینهٔ طراحی وب قبول ندارند، شک کنید!

زیرا این افراد غالبا صرفا پیاده ساز وب به صورت مبتدی بوده و سعی دارند با روش های بازاریابی شما را به همکاری تشویق کنند.

 

۵- عدم پشتیبانی فنی

بسیار رخ‌داده که در هنگام امضای قرارداد طراح و یا کارفرما از وجود پشتیبانی ماهانه برای سایت انصراف داده‌اند و پس از مدتی مدیران سایت با مشکلاتی ناشناخته و عجیب مواجه شده‌اند و با ناراحتی و اکراه سایت را رها کرده یا دوباره اقدام به طراحی سایت نموده‌اند.

پس از راه‌اندازی سایت برای مدتی شما نیازمند پشتیبانی و مشاوره‌های فنی مختلف هستید، ممکن است برخی از موارد پشتیبانی و مشاوره دارای هزینه باشد ولی اگر در مرحله تحلیل، نیازها به‌طور کامل بررسی‌شده باشند، به‌سرعت هزینه‌های پشتیبانی جبران خواهد شد.

در انتخاب طراح سایت خود دقت کنید.

در انتخاب طراح سایت خود دقت کنید.

 پیشنهادات طراحی سایت در رفسنجان

ما پیشنهاد می‌کنیم برای طی فرآیند راه‌اندازی سایت خود، مراحل زیر که جزو اصولی‌ترین روش‌های راه‌اندازی سایت است، انجام دهید:

 1. مراجعه به گروهی حرفه‌ای و باسابقه برای راه‌اندازی سایت
 2. دریافت مشاوره و نظرات طراح.
 3. تهیه بوم کسب‌وکار. (ویژه گروه‌ها و شرکت‌های خصوصی)
 4. تحلیل دقیق نیازها توسط طراح و شروع فرآیند راه‌اندازی.
 5. تصمیم‌گیری در خصوص مدت‌زمان مورد انتظار برای بازدهی وب‌سایت.
 6. آموزش صحیح و دقیق کار با سایت توسط طراح به مسئول به‌روزرسانی سایت.

گروه پلاک وب، همواره آمادگی دارد که با استفاده از تجربیات چندین ساله خود در حیطه طراحی و توسعه وب، به خصوص طراحی وب در رفسنجان به ارائه خدمات مشاوره و طراحی سایت بپردازد.

برای ارتباط با ما کافی است در آدرس زیر شماره تماس و یا آدرس ایمیل خود را برای ما ارسال کنید تا برای ارائه مشاوره با شما تماس بگیریم.

دریافت مشاوره و خدمات طراحی سایت در رفسنجان