استفاده از وی پی ان به ما کمک می‌کند تا سایت‌های موردنظر خودمان را با عبور از فایروال‌ها و فیلتر های امنیتی شبکه محلی خود بازکنیم.
به‌عنوان‌مثال، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات برای جلوگیری از حواس‌پرتی اعضای مجموعه خودشان می‌توانند رسانه‌های اجتماعی را مسدود کنند، شما بااتصال یک وی پی ان قادر خواهید بود به این سایت‌ها دسترسی داشته باشید.

این روزها سایت‌های زیادی هستند که نرم‌افزارهای وی پی ان خود را به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند تا شما بتوانید فیلتر های شبکه خود را دور بزنید.

استفاده از فیلترشکن‌های رایگان به‌هیچ‌وجه ازنظر فنی عاقلانه نیست در مقالات بعدی در مورد خطرات امنیتی استفاده از فیلترشکن‌های نامطمئن توضیح خواهیم داد.

آدرس IP خود را مخفی نگه‌دارید

در دنیا امروز، برای یک هکر معمولی گرفتن اطلاعات شخصی شما به‌صورت آنلاین و استفاده از آن به نفع خود می‌تواند بسیار آسان باشد.
درواقع می‌توان گفت تمام فعالیت‌های شما از نزدیک در حال برسی هستند مثلاً محدوده جغرافیایی شما و… .

اگر این موضوع شما را نگران می‌کند که قطعاً هم باید این‌چنین باشد، شما باید برای پنهان کردن فعالیت‌های آنلاین خود از یک وی پی ان استفاده کنید.
دسترسی به وب، به‌وسیله آدرس IP امن که یک VPN به شما تخصیص می‌دهد، شما قادر خواهید بود به وب‌سایت‌ها و دانلودهای خود به‌عنوان یک کاربر ناشناس دسترسی داشته باشید. علاوه بر ناشناس ماندن، شبکه VPN رمزگذاری شده ویژگی‌های امنیتی بالایی برای حفاظت اضافی فراهم می‌کند.
هر دو سرویس VPN رایگان و پولی به شما امکان ناشناس ماندن را ارائه می‌کند که این روزها نادر است. هرکجا که باشید، شما می‌توانید از این فن‌آوری برای مخفی کردن هویت آنلاین خود از هر فردِ که به دنبال نظارت بر فعالیت‌های شما است استفاده کنید.

شبکه خصوصی مجازی

شبکه خصوصی مجازی

VPN چگونه ناشناس ماندن را ارائه می‌کند؟

شاید برای شما این سؤال ایجاد شود که VPN چگونه ناشناس ماندن را ارائه می‌کند؟ آدرس IP خاص به شما با ISP شما اختصاص داده می‌شود، اما می‌تواند برای هکرها جهت استفاده علیه شما بسیار آسان باشد.
بااین‌حال، اگر شما از آدرس IP دیگری استفاده کنید که یک VPN به شما اختصاص داده است، شما می‌توانید فعالیت‌های آنلاین خود را امن و حریم خصوصی بیشتری به دست آورید.
هر بار که شما به VPN خود دسترسی پیدا می‌کنید، به شما آدرس IP مختلفی ارائه می‌شود، به‌طوری‌که فعالیت شما به‌صورت تصادفی انجام می‌شود. حتی اگر بخواهید به محتوای مبتنی بر مکان خاص دسترسی کنید، می‌تواند به شما آدرس IP از کشورهای مختلف اختصاص داده شود.
به‌این‌ترتیب، هکرها قادر به ردیابی محل شما و استفاده از داده‌های شخصی شما نخواهند بود.

VPN ناشناس ماندن را تضمین می کند.

VPN ناشناس ماندن را تضمین می کند.

چرا ناشناس ماندن آنلاین بسیار مهم است؟

زمانی که به اینترنت با استفاده از آدرس IP اختصاص داده‌شده توسط ISP خود دسترسی پیدا می‌کنید هر فعالیت شما تماشا و نظارت می‌شود.
همه آنچه شما انجام می‌دهید ردیابی و ذخیره می‌شود که شما را نسبت به ISP خود، هکرها و حتی سازمان‌های دولتی آسیب‌پذیر می‌سازد.
علاوه بر این، هر وب‌سایتی که بازدید می‌کنید اطلاعات شما را جمع‌آوری می‌کند. این عمدتاً برای تجربه آنلاین شما در وب‌سایت انجام می‌شود، اما هکرها می‌توانند از این فرصت برای سرقت اطلاعات شخصی شما از طریق آدرس IP استفاده کنند. در اغلب موارد، داده‌های کلی و اطلاعات کارت اعتباری شما می‌تواند به سرقت رود، اما در بدترین حالت، حتی می‌توانید سرقت هویت را تجربه کنید.

استفاده از WiFi عمومی خطرناک است.

استفاده از WiFi عمومی خطرناک است.

ازآنجایی‌که این شرایط وحشتناک به‌طور عمده به دلیل فعالیت IP شما ایجاد می‌شود، شما باید از یک VPN امن برای مخفی نگه‌داشتن خودتان استفاده کنید. یک VPN، حریم خصوصی و امنیت را از طریق IP های تصادفی، رمزگذاری شده، با ارائه ناشناس ماندن که شما برای جلوگیری از مشکلات فوق‌الذکر نیاز دارید، ارائه خواهد کرد.

چرا باید اتصال Wi-Fi خود را امن کنید؟

هات‌اسپات‌های Wi-Fi این روزها فراوان و به‌راحتی در دسترس هستند و درحالی‌که در خارج از منزل یا محل کار هستید، می‌توان از آن به‌راحتی استفاده کرد. بااین‌حال، این ارتباطات عمومی منجر به برخی از معایب می‌شود، زیرا آن‌ها به‌خوبی رمزگذاری نمی‌شوند. دسترسی به اینترنت از طریق این شبکه‌ها بدون حفاظت مناسب، شما را در برابر هکرهایی آسیب‌پذیر می‌سازد که مایل به سرقت اطلاعات شخصی شما هستند.
اتصالات Wi-Fi ساده‌ترین محل برای سرقت اطلاعات مردم است. اگر مراقب نباشید، شما قربانی سرقت هویت می‌شوید. در اتصالات Wi-Fi که رمز عبور محافظت‌شده دارند نفوذپذیری کمی سخت‌تر هست، اما یک هکر ماهر اگر تلاش نماید هنوز هم می‌تواند به اطلاعات شما دسترسی کند.

چگونه VPN شخصی امنیت را بالا می‌برد؟

همان‌طور که ذکر شد، امنیت Wi-Fi در بهترین حالت هم ضعیف است، اما حفاظت از خود در این مورد قطعاً امکان‌پذیر است. بهترین راه برای دسترسی به اینترنت با حفظ حریم خصوصی کامل، زمانی که از طریق Wi-Fi متصل می‌شوید، زمانی است که از یک VPN شخصی استفاده می‌کنید.
فن‌آوری VPN همیشه رمزگذاری می‌شود و شما را به تمام وب‌سایت‌ها با آدرس “HTTPS” امن هدایت خواهد کرد. به‌این‌ترتیب، همه رمزهای عبور شما، داده‌ها، اطلاعات بانکی و امن و غیره قابل‌ردیابی هستند. تا زمانی که VPN شما در حال اجرا است، هکرها قادر نخواهند بود اطلاعات شما را بر اساس آدرس IP شما نظارت یا سرقت کنند.
افرادی که اغلب در خارج از خانه هستند، یا حتی خارج از کشور، نیاز به استفاده مکرر از Wi-Fi دارند؛ بنابراین، متصل نگه‌داشتن خود در هر زمان که می‌خواهید به اینترنت متصل شوید، مهم است.